Ostukorv

0 Tk - 0,00 €
Teie ostukorv on tühi

Kuidas beebi jaoks voodipesu valida?

.

Beebi saabumine perekonda valmistab alati suurt rõõmu, mis toob vanemate igapäevaellu palju ja mitmesuguseid muudatusi. Seatakse valmis beebituba, valitakse mööbel, sealhulgas ka voodi, madrats ja voodipesu. Kui oodatav beebi on perekonnas esimene laps, võib otsustamine - mis oleks beebi jaoks parim ja turvalisim - olla üsna raske.
Seepärast pakub YappyKids meeskond Teile mõningaid soovitusi, millele tuleks tähelepanu pöörata beebi jaoks voodipesu valides:

Looduslik materjal
Kuna beebi nahk on täiskasvanud inimese nahast palju õrnem ning ka tundlikum igasuguste allergiate ja infektsioonide suhtes, omab voodipesu valik väga suurt tähtsust. Arvestades, et oma esimestel elukuudel veedab beebi suurema osa oma ajast just voodis, võivad mitmesugused sünteetilised voodipesumaterjalid tekitada löövet ja ärritada beebi nahka, mille tulemusena beebi ei tunne ennast hästi, ei saa uinuda ja nutab pidevalt.

Parimaks valikuks selle vältimiseks on puuvill, satiin ja bambus, sest need on hingavad materjalid, nendesse ei kogune bakterid ega teki tolmulestad ning Teie beebi saab vabalt hingata ja rahulikult magada.
Ideaalseks õhutemperatuuriks beebitoas on 16 C kuni 20 C, seetõttu aitab looduslik materjal tänu selle omadusele – termoregulatsioonile - ka säilitada beebi kehatemperatuuri.

Sealjuures pakub looduslik materjal Teile ka kujunduslikku mitmekesisust, mis võimaldab Teil oma beebi jaoks valida sobivaim.

Millistest kangastest oleks parem hoiduda?
Mitmesugused sünteetilised segud, polüester ja nailon võivad tekitada või tugevdada allergiaid.

Voodipesu mugavus
Oma beebile voodipesu valides pöörake lisaks materjalile tähelepanu ka selle mõõtudele. Seda tagamaks, et saaksite voodipesu kasutada mitte ainult koos ühe teki ja padjaga, vaid ka teiste komplektidega. Kõige otstarbekam on valida Euroopa standarditele vastavate mõõtmetega voodipesu :
• Tekikott : 100 x 130 cm
• Padjapüür : 38 x 55 cm

Mugavust silmas pidades tuleks välja valida ka voodilina. Selleks, et beebi öösel väherdes voodilina hunnikusse ei ajaks, oleks parem valida selline lina, mille servade sees asub spetsiaalne kumm, mis lina igast küljest madratsi külge tõmbab.

Spetsiaalne, vettpidav servakummiga voodilina mitte ainult ei tõmba lina igast küljest madratsi külge, vaid märjaks saades ei ole Teil vaja madratsit ka eraldi kuivatada, sest see jääb sama kuivaks nagu enne.

Beebivoodi külgpolstrid.

Beebivoodi külgpolstrid ei ole mitte ainult voodi kujunduselemendiks, vaid nende põhifunktsiooniks on tagada, et beebi käekesed voodirestide vahele ei satuks ega sinna kinni jääks.
Voodi külgpolstreid valides pöörake tähelepanu sellele, et :
• Need ei oleks liiga „paksud”.
• Nende pikkus vastaks umbes poolele voodi enda pikkusest – see tagab õhuringluse, et Teie beebi ei peaks end tundma voodis nagu kastis.
• Külgpolstreid voodi külge kinnitades pöörake tähelepanu sellele, et kinnitusribad oleksid sõlme seotud voodist väljapoole, beebi haardeulatusest väljaspool.

 

Ei ole soovitatav osta voodi täispikkuses külgpolstreid, sest selliselt ei toimi voodis õhuringlus. Täielikult piisav on beebi pea poolt (peatsist) voodi keskosani ulatuv külgpolster, seega toimib jalutsi pool vaba õhuringlus.

Õige teki ja padja valik.
Beebi jaoks tekki ja patja valides peab kindlasti arvesse võtma seda, et mõlemad peavad olema väga kerged ja õhukesed. Kindlasti pöörake tähelepanu sellele, et nii tekk kui padi ei oleks liiga “kohev”, sest selliselt kaitsete beebit õhupuuduse ja beebi äkksurma sündroomi eest (inglise k. sudden infant death syndrome - SIDS).

Millist materjali valida?
Tekki ja patja valides tuleb lisaks kangale tähelepanu pöörata ka selle sees olevale täitematerjalile.
Ka antud juhul saavad juba eelpool kirjeldatud looduslikud materjalid – puuvill, satiin ja bambus – olema suurepäraseks valikuks. Vaatamata sellele, et tekk ja padi on õhukesed, säilitavad need materjalid beebi jaoks soojuse, on looduslikud ja võimaldavad beebil end mugavalt tunda.
Nii näeb välja looduslik puuvill.

Polüestrist kui materjalist rääkides võib öelda, et koos aaloe vera kiududega võib see olla uskumatult pehme ja meeldiv mitte ainult beebi, vaid ka Teie enda jaoks. Selle koostises olevatele aaloe vera kiududele on omane raviv toime ja see on soovitatav just neile beebidele, kelle puhul on täheldatud mitmesuguseid allergiaid ning samas kaitseb see ka tolmulestade eest.

 

Tekist rääkides saab beebile meeldiv olema mitte ainult looduslikust puuvillast, vaid ka villasest materjalist tekk, mis on eriti sobiv just külmadel sügis- ja talveperioodidel, sest aitab alal hoida beebi kehasoojust. Kašmiir - lisaks sellele, et see on väga soe ja pehme materjal, on see ka väga kerge – just selline, nagu beebi jaoks vaja!

 

Beebi voodisse asetamine.

Füsioloogiliselt õige ja kõige turvalisem magamisasend on selili. Kui soovite tekki peale panna, mähkige sellesse beebi jalad ja keha kuni käteni - nii, et tekk ei asuks beebi peale liiga lähedal, sest niimoodi väldite võimalust, et beebi pea võiks teki alla sattuda. Asetage beebi voodisse nii, et beebi jalakesed oleksid võimalikult voodi jalutsi lähedal ning et peatsisse jääks rohkem vaba ruumi. Vaadata alltoodud joonist: 

Tehke õige valik, et Teie perekonda saabuv beebi tunneks end mugavalt ja meeldivalt. YappyKids – meie seisame hea õnnelike perekondade eest!

kodulehe jaotises : Yappy.ee

See artikkel – YappyKids intellektuaalne omand ja mis tahes kopeerimine toob kaasa juriidilise vastutuse. Me lubame seda artiklit kopeerida eranditult viitega algallika internetilehele: www.yappy.ee