Ostukorv

0 Tk - 0,00 €
Teie ostukorv on tühi

Kuidas luua beebidele allergiavaba keskkond?

.

Mööbli materjal
Esimese asjana tuleb teada, kuidas valida lastetuppa mööblit. Hea oleks kasutada looduslikku täispuit mööblit, sest beebi on sellega kogu magamise aja kontaktis. Meie soovitame eelistada mööblit, mis on valmistatud järgmistest materjalidest: kask, pöök või tamm. Samas võib kasutada ka oksakohtadeta mändi, mis on töödeldud valge lakiga selleks, et tootest ei hakkaks eralduma jääkaineid ning see ei muutuks päikese käes kollakaks.
Valged kummutid või kapid võivad olla valmistatud ka MDF materjalist mis on E1 klassiga.

Võrevoodi ja looduslikust männipuidust valmistatud kummut (naturaalne)      MDF materjalist valgeks lakitud kummut. 

       

Veenduge, et mööbel mida te soetate on on viimistletud vee baasil valmistatud lakkide ja värvidega. Siis ei ole need mitte ainult ohutud lapsele vaid neid on ka lihtne hooldada: niiske lapiga ja ilma igasuguste mürkaineteta. Seda teades pole midagi imestada, et samu lakke kasutatakse ka laste mänguasjade valmistamisel. Vastasel juhul võiks laps mööbli või mänguasjaga kontaktis olles ohtlike ainetega kokku puutuda. Kuidas aga teada, milliseid värve ja lakke on toote valmistamisel kasutatud? Internetist ostes on see kindlasti toote kirjelduses mainitud ning tavalistest poodidest ostes oskavad poemüüjad teie tekkinud küsimustele kindlasti vastata. 

Lihtsa hooldusega mööbel
Regulaarne tolmupuhastus on vajalik allergiavaba keskkonna säilitamiseks. Seetõttu oleks arukas valida sileda pinnaga mööbel, millel ei ole rohkelt detaile ega nikerdusi, sest just sinna tolm kogunebki ning seda on keeruline puhastada.

Tolmu pühkimine ja tolmuimeja kasutamine muutub kordades lihtsamaks kui olete langetanud valiku lahtise mööbli kasuks. Seetõttu soovitame teil pöörata tähelepanu ka voodialustele hoiulaegastele. Hea oleks soetada ratastel eraldi kastid – siis saab tolmu pühkimisel need kergelt voodi alt välja tõmmata.

    

Riidekapi või kummuti valimisel ei tule tähelepanu pöörata ainult nende suurusele vaid ka sellele kui kergesti need avatavad on, et vähemalt korra nädalas tehtav tolmupühkimine oleks võimalikult lihtne. Veendu, et riiete hoiulaegas oleks kogu ulatuses avatav, mis teeb ligipääsu kastile veelgi mugavamaks.

Naturaalsed voodilinad ja madratsid
Voodilinade valikul on ainuõiged otsus eelistada selliseid looduslikke materjale nagu seda on puuvill ja bambus. Peamiselt just seetõttu, et tegu on väga pehmete ja mõnusate materjalidega mis ei põhjusta ärritusi ega allergiaid teie beebi nahal. Kuna beebi veedab suurema osa oma esimesest paarist kuust voodis, on oluline langetada valik õigete voodilinade ja madratsite kasuks.

     

Puuvill looduses

Beebile madratsi valimisel ärge pöörake tähelepanu selle pikaealisusele või kuju säilimisele vaid hoopis sellele, et tegu oleks loodusliku tootega. Teisisõnu vaadake, et madratsi valmistamisel ei oleks kasutatud liime, mis võivad mõne aja möödudes beebile allergiaid või ärritusi põhjustada. Millega madratsi valikul arvestada tuleks lugege täpsemalt meie blogipostitusest siin. 

Veel mõningaid punkte, millega tuleks loodusliku mööbli ja voodilinade valikul arvestada.

Niisutaja
Isegi kui te ei soovi õhuniisutajaid igapäevaselt kasutada, tuleks seda aeg-ajalt beebi toas siiski teha. Nii ei muutu õhk liiga kuivaks ja beebil on lihtsam hingata. Miks?
On teada, et täiskasvanu inimese keha koosneb 65-70% ulatuses veest ning beebidel on see koguni 80%. Oluline on, et kõik keemilised reaktsioonid ja ainevahetused toimuksid kehas nii nagu vaja. Seega, pea meeles, et inimese keha on otseses kontaktis teda ümbritseva keskkonnaga. Inimese nahk, silmad ja hingamisteed – kõik puutuvad õhuga kokku.

  

Kuiv õhk põhjustab unisust, naha- ja limaskesta kuivust ja ärritustunde teket kurgus ja ninas, mida beebid tunnevad täiskasvanutest hoopis tugevamalt. Seega tuleks vaadata, et õhu niiskus oleks vahemikus 45-55%. Kuidas teada saada, kas teie kodus olev õhuniiskus on paras või oleks vaja õhuniisutajat? Siinkohal tulevad teile appi erinevad õhuniiskuse mõõtjad, mis on poodides saadaval väga taskukohase hinnaga.

Kui vajate õhuniisutajat, siis soovitame selle paigaldada beebi voodist kaugemale. 

Mänguasjad
Soovituslik on pesta mänguasju kord nädalas, sest mängimise ajal võivad need põrandaga kokku puutuda või katsutakse neid mustade kätega. Lisaks võib pehmetes mänguasjades peituda ka tolmulesti. Seega, et vähendada ohtlike pisikute ja tolmulestade levimist tuleks mänguasju aeg-ajalt pesta.

  

Taimed
Pole oluline kui väga vanemad lilli armastavad, et tohiks neid kohe kindlasti panna beebituppa. Seda just eriti beebiea alguses. Miks? Sarnaselt raamaturiiulitele koguvad taimed tolmu ning värskete lapsevanematena võib nende puhastamine uute kohustuste kõrval ära ununeda.

YappyKids-i meeskond loodab, et see artikkel aitab teil luua allergiavaba lapsesõbraliku keskkonna, kus on hea elada nii lastel kui vanematel. Me armastame õnnelikke perekondi!