Ostukorv

0 Tk - 0,00 €
Teie ostukorv on tühi

Kuidas ühendada lapsevanemate ja lapse magamistuba?

.

Imiku magamiskoht on ala, kus ta hakkab veetma oma esimestel elukuudel suurema osa oma ajast. Sellel perioodil on imiku jaoks väga vajalik ema ja isa pidev tähelepanu. Sellepärast paljud noored lapsevanemad võtavad vastu otsuse teha laste magamise nurk enda magamistuppa. Kuidas organiseerida ühist ruumi nii, et lapsevanemad ja laps tunneksid ennast mugavalt. Magamistoa sisustus oleks funktsionaalne, esteetiline ja pakuks lisaks silmarõõmu?

Ohutuseeskirjad
Enne kui jõuate kindlaks teha toa värvivaliku, valgustuse ja mööbli, on tuppa vaja luua lapse magamise nurk, mis vastab ohutuseeskirjadele ja sanitaarnormidele. Sein, mille ääres hakkab seisma voodi, ei tohiks olla pistikupesade ega lülitite lähedal. Soovitatavalt vabastada tuba suurtest vaipadest, raamatutest, pehmetest mänguasjadest, rasketest kardinatest ja dekoratiivsetest patjadest, sest need esemed koguvad tolmu, mis võivad imikul tekitada allergilist  reaktsiooni. Lapse voodit ei soovitata paigutada radiaatori lähedale kuna see võib takistada lapse ülesoojenemist.Lapse voodi kohale ei tasu riputada raske raamiga maali, riiulit või seinapealseid valgusteid. Need on ohtlikud kuna võivad seinalt alla kukkuda. Lapsele mõeldud mööbel peab olema stabiilne, ilma teravate nurkadeta, valmistatud ökoloogilistest ja hüpoallergilistest materjalidest. Soovitatavalt tuleks tuba sisustada sellisel moel, et mööbel ja kõik selle pinnad oleksid tolmupühkimisele lihtsasti ligipääsetavad.

Ruumi jagamine 

Kuidas visuaalselt jagada tuba kaheks osaks ehk laste- ja täiskasvanute magamistoaks? On olemas mitu võtet ruumi eraldamiseks. Kui toa suurus lubab (rohkem kui 12 meetrit), võib ruumi eraldada kasutades selleks kipsplaadist tõkestusi - seinu või kaari, sirme, mahutusmööbli elemente või kardinaid.

Teine variant on lapse ruumi eraldamine värvilise või disainitud seinaga. Näiteks võib värvida seinad erinevat värvi, kleepida peale fototapeeti või kombineerida erinevat värvi tapeete mis oleksid ühesuguse faktuuriga.

Kui lapsevanemad planeerivad lapse aasta või paari pärast oma tuppa ümber tõsta siis pole mõistlik nii suurt muutust oma magamistoas ette võtta. Sellisel juhul võib lastenurka kaunistada ka temaatiliste aksessuaaride abil. Selle jaoks sobivad suurepäraselt aplikatsioonid, kollaažid, seinamaalingud. Riputa lapse toanurka  perepilte, plakateid multikakangelastega,  lisa kummuti või aknalaua peale pehmed kuubikud lapse nimega või kasutada muid eredaid aktsente, mis tõmbaksid lapse tähelepanu ja samas rõõmustaksid vanemaid.

Õigesti valitud valgustus mängib napsenurga eraldamisel olulist rolli. Laes võiks olla eredam üldvalgustus, kuid beebi magamisaseme juures võiks olla pehme ja hajuv valgustus. Soovitame muretseda lisaks öisteks toitmisteks mahedat ja hämarat valgustust, mis põledes ei segaks teise lapsevanema und. 

Lapsemööbel magamistoa sisustuses
Lapsemööbel võib orgaaniliselt sobituda toa üldpilti või vastupidi rõhutatult tõmmata tähelepanu endale. Kui toas ei ole palju vaba ruumi, sobib valge universaalne mööbel tuppa paigaldamiseks väga hästi.  Valge värvus sobitub hästi teiste värvide ja toonidega, lisaks näeb suurepärane välja ükskõik millise sisustusega ning ei ummista ruumi.

Kuhu paigutada lapsevoodi?

Kõige levinumad sisustuslahendused on:
- ühest toa nurkadest, akna ääres, kuid mitte tihedalt radiaatori vastu. Sellel juhul on beebil alati piisavalt loomulikku valgust.

- lapsevanemate voodi vastas. Selle variandi eelis on selles, et laps on alati vanemate silmaulatuses.

- tihedalt lapsevanemate voodi vastas ja sellel pool kus tavaliselt magab ema. See variant sobib ideaalselt neile, kes öösiti last rinnaga toidavad. Nii on mugav laps hetkeks enda kõrvale võtta ja siis taas oma voodisse magama sättida.

Minimaalne mööblikomplekt vastsündinule on voodi, kummut või mähkmete vahetamislaud.

Mida on vaja teada ja millega on vaja arvestada valides beebi mööblit vanemate magamistuppa?

Oluline on eelnevalt läbi mõelda, kuidas paigaldada mööbel tuppa nii, et see ei oleks liiga lähestikku. Mööbel peaks olema maksimaalselt mugav beebi jaoks, samuti olema funktsionaalne tema vanemate jaoks.

Paariks kuuks oleks mugavam paigutada beebivoodi vanemate voodi kõrvale. Siis saab ema igal ajal sättida tekki või teha beebile öösel pai, tõusmata voodist. Sellepärast tuleb valida selline esimene beebivoodi, mille üks seintest on kergesti langetatav ning keskelt on võimalik välja võtta mitu võret.

See on ideaalne variant peredele, kes praktiseerivad ühist und ning samas lihtsustab oluliselt öösel beebi toitmist. Beebi magab vanemate kõrval kuid siiski enda voodis. Peale selle saab laps aasta pärast iseseisvalt läbi vabastatud võrede ava voodist välja pääseda. Kui eemaldada üks voodi sein täielikult võredest, siis laps võib sellest une ajal välja kukkuda. Beebivoodi võib olla ratastel või rööbaspuudega, väga mugav on, kui sellel on mõlemad funktsioonid.

Ema saab kiigutada last ningliigutada mugavalt  voodi teise kohta. Voodi rattad peavad olema lpse ohutuse jaoks  piduriga ning kindla fikseeringuga. Üks nõudmine rataste jaoks on see, et nad ei kriimustaks põrandat. Selle jaoks peavad rattad olema valmistatud kummiplastist. Ei ole saladus, et lapsed püüavad teada saada kuidas kõik maitseb ja voodiääred ei ole erand. Pöörake tähelepanu spetsiaalsetele silikoonist voodiäärte katetele, mis kaitseb teie last ja ka voodit. 
Toas ruumi kokku hoidmiseks oleks parim valik kummut ja mähkimislaud kaks ühes lahendus. See annab võimaluse laste asju kummuti sahtlites hoida ja samas on olemas pind beebi mähkmete turvaliseks ja mugavaks vahetamiseks. Mähkmelaud on kummuti külge kindlalt kinnitatav ja samas vajaduse korral lihtsalt eemaldatav. 

Mähkmelaua kõrvale saab panna vajalikke pudelid, mähkmed, kreeme ja muud taolist. Hiljem saab mähkmelaua eemaldada ning kummutit kasutada lastetoas näiteks mänguasjade või riiete hoidmiseks. Valides kummutit koos mähkimisalusega, pöörake kindlasti tähelepanu selle kinnitamise tehnilisele poolele. Peale seda, kui te eemaldate mähkmelaua, peab kummut ise esteetiline välja nägema. See tähendab, et kummutil ei oleks näha kruvide avasusi või teisi kinnitamismoodulite jälgi. 

Kui te eelistate eraldi mähkimislauda siis soovitame avatud riiulitega lahendust. See võimaldab mgavalt riiulitel hoida erinevaid beebi tarvikuid, kreeme, niiskeid salvrätte, mähkmeid, vatitikke jne. 

See lahendust on väga mugav selleks, et  kõik vajalik lihtsasti ja mugavalt kätte saada.  Näiteks mähkme vahetamise ajal ei teki vajadust teda sekundikski üksi jätta, sest kõik vajalik on käepärast olemas. Loodame, et meie soovitused aitavad Teil mõelda läbi kuidas kujundada mugav, esteetiline ja turvaline ruum nii teie vastsündinud beebi kui ka pere jaoks.

See artikkel on YappyKids-i intellektuaalne omand ja mis tahes kopeerimine toob kaasa juriidilise vastutuse. Lubame artiklit kopeerida vaid siis, kui viidetakse algallika internetilehele: www.yappy.ee