Ostukorv

0 Tk - 0,00 €
Teie ostukorv on tühi

Imetamispadi ja beebiümbristekk

.

Enne lapse ilmaletulekut on emal ees üheksa kuud, mis on elevust ja sellele perioodile iseloomulikke raskusi täis.
Pärast lapse sündi on tarvis kanda hoolt, et lastetuba oleks vastavalt varustatud ja lapse jaoks oleksid kõik vajalikud esemed olemas. Kuid sellel perioodil ei tasu ka ema unustada.

Imetamispadi
Imetamispadja puhul peab mõistma, et selle funktsioonid on palju vaheldusrikkamad, kui selle nimi võib öelda.
Teadagi on imetamispadi mõeldud lihtsustamaks ema ja lapse jaoks olulist protsessi – lapse rinnaga toitmist, sest imetamispadja talje ümber pannes ja selle peale last asetades ei lähe käed, selg ja kael pingesse.

Aga see ei ole veel kõik. Imetamispadjal on veel mitmeid häid omadusi, mida tasub teada.

Kuidas see ema aitab?
1.)Ema saab kasutada imetamispatja juba enne lapse sündi. Talje ümber pandud imetamispadi toetab selga, mis vähendab natuke lapseootel naise seljavalu.
2.)Seljavalu vähendamiseks võib imetamispatja kasutada (ja on isegi soovitatav) isegi siis, kui laps on juba ilmale tulnud. Eriti siis, kui laps tuli ilmale keisrilõike teel, kiirendab imetamispadi ema taastamise ja tervenemise protsessi, võttes seljast pinget maha.

Lisaks saab imetamispatja lapse toitmiseks kasutada ka isa.

Beebidele mõeldud erisused:
1.)Kui beebi saab 4-6–kuuseks, aitab imetamispadi beebil õppida istuma, sest padi jääb beebi selga toetama niikaua, kui see veel vajalik on.
2.)Beebi peab päevas olema vähemalt üks kord 30 minutit kõhuli asendis, mis on vajalik keha ülaosa ja lihaste tugevdamiseks. Beebil on padjal hea olla.

Millist materjali valida?
Nii nagu voodipesu – teki, padja, voodikate – valimisel on ka imetamispadja valimisel väga oluline see, mis materjalist on padi tehtud. Allergiliste reaktsioonide ja nahaärrituste vältimiseks tasub valida naturaalseid materjale – puuvilla, satääni, bambust. Need ei ole mitte ainult naturaalsed, vaid hingavad ja õrnad.
Sellegipoolest, otsides imetamispadja, mis sobib kõige rohkem ja on kõige mugavam beebi ja tema ema jaoks, ei tasu pöörata tähelepanu mitte ainult välisele materjalile, vaid ka padja täidisele, mis hoiab padja vormi.
Enamikul juhtudel on imetamispadja täidiseks tatrakest või väiksemad pallid. Need ei anna padjale kuigi palju kaalu juurde ja sellist imetamispatja on lihtne kaasas kanda.
Tatrakest täidisena aitab hoida padja vormi, kuid selline padi võib olla beebi jaoks liiga kõva ja selle liigutamisel ka krabiseda.

 

Kui imetamispadja täidiseks on väikesed pallid, siis võtab see kiiresti inimkeha vormi, mistõttu võtab imetamispadi sellise vormi, mis on beebi ja tema ema jaoks mugav. Teadagi tekitab väikeste pallidega täidetud imetamispadi ka krabisevat häält, kuid võrreldes tatrakestaga imetamispadjaga ei ole see hääl kuigi tähelepanuväärne.
Hea on väikeste pallide juures ka see, et need ei kuhju kokku.
Soovitatav on valida imetamispadja väiksemate pallidega, et selle puudutamisel ei tekiks ebaühtlast pinda ja ebameeldivaid tundeid. Tavaliselt kasutatakse täidisena palle suuruses 2-3 mm.

Lisaks kasutab YappyKids oma patjades täidisena väiksemaid palle suuruses 2 mm, mida tuuakse Kreekast, et beebil oleks hea ja mugav olla.

Tutvuge ka YappyKids artikliga „Kuidas valida beebile voodipesu“ siin: www.yappy.ee

YappyKids – me oleme õnnelike perede poolt!

See artikkel – YappyKids intellektuaalne omand ja mis tahes kopeerimine toob kaasa juriidilise vastutuse. Me lubame seda artiklit kopeerida eranditult viitega algallika internetilehele: www.yappy.ee